ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Ονόματα Κεντρικού και Επαρχιακών Εκλογικών Επιτελείων Κ.Σ. ΕΔΕΚ ενόψει των Βουλευτικών Εκλογών 2021

Το Κ.Σ. ΕΔΕΚ, μετά από σχετική απόφαση των συλλογικών οργάνων του κόμματος, δημοσιεύει τα ονόματα και τις ιδιότητες των ατόμων που στελεχώνουν το κεντρικό και τα επαρχιακά εκλογικά επιτελεία του κόμματος. Αυτό σηματοδοτεί και επίσημα την έναρξη των εργασιών ενόψει των βουλευτικών εκλογών του 2021.

Κεντρικό Εκλογικό Επιτελείο:

Μαρίνος Σιζόπουλος, Πρόεδρος Κ.Σ. ΕΔΕΚ Υπεύθυνος Προεκλογικής Εκστρατείας
Μορφάκης Σολομωνίδης, Γενικός Διευθυντής, Συντονιστής Προεκλογικής Εκστρατείας
Χριστόδουλος Λευκαρίτης, Κεντρικός Οργανωτικός
Γιώργος Κουττούκης, Γραμματέας Οικονομικών

Επαρχιακό Εκλογικό Επιτελείο Λευκωσίας:

  1. Δημήτρης Παυλίδης, Δικηγόρος, Πρόεδρος Επαρχιακής Επιτροπής Λευκωσίας, Συντονιστής
  2. Μιχάλης Καλλής, Αντιδήμαρχος, Δήμου Ιδαλίου
  3. Αντώνης Αντώνη, Δημοτικός Σύμβουλος Λευκωσίας, Γραμματέας Οικονομικών ΔΕΟΚ
  4. Ανδρέας Ανδρέου, Δημοτικός Σύμβουλος Λατσιών
  5. Άκης Ηροδότου, Πρόεδρος Τοπικής Οργάνωσης Ευρύχου
  6. Χρυστάλλα Πολυδώρου, Επαρχιακή Επιτροπή
  7. Βάσω Κεπέρη, Σοσιαλιστική Γυναικεία Κίνηση
  8. Δέσπω Ιορδάνους, Σοσιαλιστική Γυναικεία Κίνηση

 

Επαρχιακό Εκλογικό Επιτελείο Λεμεσού:

  1. Νίκος Αναστασίου, Δήμαρχος Κάτω Πολεμιδιών, Συντονιστής
  2. Λεωνίδας Παναγιώτου, Επαρχιακός Οργανωτικός
  3. Άδωνης Κωνσταντίνου, Μέλος Κεντρικής Επιτροπής
  4. Κρίστης Παραδείσης, Υπεύθυνος Υπαίθρου
  5. Βλαδίμηρος Ιορδάνους, Μέλος Επαρχιακής Επιτροπής
  6. Άντρη Ρουμπά, Επαρχιακή Επιτροπή
  7. Αντωνία Ιντζεγιάννη, Σοσιαλιστική Γυναικεία Κίνηση
  8. Αντρούλλα Κονναρή, Σοσιαλιστική Γυναικεία Κίνηση

 

Επαρχιακό Εκλογικό Επιτελείο Πάφου:

  1. Στέλιος Χαραλάμπους, Επαρχιακός Οργανωτικός, Συντονιστής
  2. Σωκράτης Σωκράτους, Μέλος Πολιτικού Γραφείου
  3. Ανδρέας Σιήκκης, Μέλος Πολιτικού Γραφείου
  4. Πέτρος Στυλιανάκης, Μέλος Κεντρικής Επιτροπής
  5. Άγγελος Χ΄΄ Θεωρής, Μέλος Επαρχιακής Επιτροπής
  6. Γεωργία Ευγενίου, Αντιπρόεδρος Επαρχιακής Σοσιαλιστικής Κίνησης
  7. Φρήτα Γρηγοριάδου, Σοσιαλιστική Γυναικεία Κίνηση
  8. Βέσνα Θρασυβουλίδου, Σοσιαλιστική Γυναικεία Κίνηση

Επαρχιακό Εκλογικό Επιτελείο Λάρνακας:

  1. Διομήδης Διομήδους, Σύμβουλος Ανθρώπινου Δυναμικού, Τέως Γενικός Γραμματέας ΔΕΟΚ, Συντονιστής
  2. Πέτρος Χρυσοστόμου, Πρόεδρος Σχολικής Εφορείας Λάρνακας
  3. Ευάγγελος Γεωργιάδης, Επιχειρηματίας, Επαρχιακός Οργανωτικός
  4. Χριστάκης Νεοφύτου, Συνταξιούχος
  5. Τάσος Κωνσταντίνου, Μέλος Επαρχιακής Επιτροπής
  6. Παναγιώτα Κρασά, Σοσιαλιστική Γυναικεία Κίνηση
  7. Μαίρη Βασίλακα, Σοσιαλιστική Γυναικεία Κίνηση
  8. Φλώρα Γιάγκου, Τοπική Οργάνωση Ψευδά

Επαρχιακό Εκλογικό Επιτελείο Αμμοχώστου:

  1. Γιώργος Βαρνάβας, πρώην Βουλευτής Αμμοχώστου, Συντονιστής
  2. Ανδρέας Γιάγκου, Δικηγόρος, Πρόεδρος Επαρχιακής Επιτροπής
  3. Πέτρος Άσσιας, Αν. Πρόεδρος Επαρχιακής Επιτροπής
  4. Λοΐζος Ιωάννου, Μέλος Κεντρικής Επιτροπής
  5. Γιώργος Ανδρέου, Δημοτικός Σύμβουλος Λάρνακας
  6. Ανδρούλλα Ευθυμίου, Αντιπρόεδρος Επαρχιακής Σοσιαλιστικής Γυναικείας Κίνησης
  7. Τασούλα Γιάγκου, Σοσιαλιστική Γυναικεία Κίνηση
  8. Κίκα Θεοδούλου, Σοσιαλιστική Γυναικεία Κίνηση

Επαρχιακό Εκλογικό Επιτελείο Κερύνειας:

  1. Γιώργος Νικολάου, Δημοσιογράφος, Καθηγητής Μ.Μ.Ε, Πρόεδρος Επαρχιακή Επιτροπής, Συντονιστής
  2. Μάρω Χατζηστεφάνου, Αντιπρόεδρος Επαρχιακής Επιτροπής
  3. Χρίστος Σταυρίδης, Μηχανολόγος, Μέλος Επαρχιακής Επιτροπής
  4. Σάββας Ιωάννου, Κοινοτάρχης
  5. Λεύκος Ελευθερίου, Εκπαιδευτικός, Μέλος Επαρχιακής Επιτροπής
  6. Πανίκος Ιακώβου, Αυτοεργοδοτούμενος, Μέλος Επαρχιακής Επιτροπής
  7. Λυδία Δημητρίου, Εκπαιδευτικός
  8. Πανίκος Ευθυμίου, Κυβερνητικός Υπάλληλος

 

Γραφείο Τύπου

Λευκωσία, 20 Νοεμβρίου 2020

You may also like